top of page

Kim chcesz być? Negocjatorem? Mediatorem? Arbitrem? Czy po prostu dobrym prawnikiem XXI wieku? Niezależnie, potrzebujesz umiejętności miękkich, a Koło Naukowe Mediacji, Negocjacji i Arbitrażu pomoże Ci je doskonalić! KOMiN jest organizacją studencką działającą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Idea stworzenia koła zrodziła się w styczniu 2004 r. jako odpowiedź na zainteresowanie tematyką Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów (ADR).


Nie jesteśmy typowym kołem naukowym – u nas wykłady są tylko interaktywne, dominują warsztaty, szkolenia i symulacje. Koło organizuje autorski program gier negocjacyjnych „Poniedziałkowe Gry Negocjacyjne”, mający na celu doskonalenie wśród studentów umiejętności prowadzenia negocjacji według wybranej strategii i korzystania z różnych taktyk negocjacyjnych. A dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest gra negocjacyjna -  tworzy ona iluzję rzeczywistości, która wciąga graczy i pozwala utożsamić się ze swoją rolą i postawionym celem. Iluzje te mogą być odwzorowaniem prawdziwych sytuacji lub projekcją przyszłych wydarzeń, do których trzeba się przygotować. Każda gra ma swój zbiór reguł i zasad. Na potrzeby rozgrywki, negocjatorzy wcielają się w postacie scenariuszowe i dążą do osiągnięcia danego celu, mając na względzie priorytety i charakterystykę swojego bohatera. Panuje tu duża dowolność - w zależności od gry może być to nauczyciel historii, ojciec dwójki dzieci, poseł negocjujący warunki pokoju w XVII w., CEO dużej firmy, a nawet św. Mikołaj!


Wśród zrealizowanych przez nas projektów wymienić możemy między innymi: „Dlaczego negocjacje win-win są bardziej opłacalne niż inne?” cykl warsztatów z p. Olgierdem Świdą, „Negocjacje biznesowe – używanie technik perswazji” z p. Grzegorzem Załuskim, „Mediacja gospodarcza – w Polsce i na świecie” z p. Maciejem Bobrowiczem, „Arbitraż – perspektywy rozwoju w Polsce i na świecie” z p. mec. Nowaczykiem, czy „Arbitraż – wizja rozwoju w Polsce” z p. Markiem Furtkiem. Nasze Koło organizuje również, cieszące się ogromnym zainteresowaniem, Turnieje Negocjacyjne.


Wybitni specjaliści. Zaangażowani studenci. Przyjazna atmosfera. I przede wszystkim dobra zabawa! Zapraszamy!

O Nas

Dr Rafał Morek

 

Dr Rafał Morek pracuje na stanowisku Associate w warszawskim biurze kancelarii K&L Gates. Praktykuje w zakresie spraw sądowych i pozasądowym rozstrzyganiu sporów, w szczególności dotyczących prawa gospodarczego i prawa spółek. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sektorze finansowym, w zakresie kontraktów i nieruchomości.

Przed rozpoczęciem współpracy z K&L Gates pracował w międzynarodowej kancelarii z siedzibą w Waszyngtonie. Wcześniej prowadził własną praktykę w Warszawie, kontynuując jednocześnie karierę akademicką. Aktualnie pełni także funkcję adiunkta na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem kilkunastu prac w zakresie arbitrażu i mediacji, w tym komentarza do części V Kodeksu postępowania cywilnego - Sąd polubowny (arbitrażowy).

W 2009 r. został powołany do pełnienia funkcji w Radzie ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Rada jest organem konsultacyjnym Ministra Sprawiedliwości promującym pozasądowe rozstrzyganie sporów.

Opiekun Koła Naukowego Mediacji, Negocjacji i Arbitrażu
Komisja Rewizyjna
Adam Krenke
 
Laura Mazur
Michał Nowiński
Aleksandra Orzeł
Zarząd 2014/2015
 
 
Prezes - Krzysztof Wasiewicz
Wiceprezes - Kamila Krzak
Wiceprezes - Aleksandra Bieniek
Sekretarz - Monika Prokopiuk
Skarbnik - Aleksander Reinisch
 
                        
Zarząd 2014/2015
 
 
Prezes - Krzysztof Wasiewicz
Wiceprezes - Kamila Krzak
Wiceprezes - Aleksandra Bieniek
Sekretarz - Monika Prokopiuk
Skarbnik - Aleksander Reinisch
 
                        
bottom of page