top of page

Koło Naukowe Mediacji, Negocjacji i Arbitrażu w wyniku swojej aktywnej działalności pozyskało wielu partnerów, z którymi stale współpracuje przy organizacji kolejnych spotkań Koła.

Partnerzy

Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów

 

Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego powstało w 2006 roku, przybierając formę organizacyjną fundacji. Jego utworzenie wiązało się przede wszystkim z potrzebą propagowania wiedzy na temat mediacji oraz innych alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR) wśród studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Zbiegło się również w czasie ze zwiększonym publicznym zainteresowaniem mediacją, m.in. w związku z nowelizacją kodeksu postępowania cywilnego w lipcu 2005 r. oraz rosnącym zastosowaniem mediacji w zakresie sporów zbiorowych, spraw karnych, nieletnich oraz sądowo-administracyjnych.

 

Wzrastające zainteresowanie mediacją jest pochodną jej zalet, takich jak: efektywność, szybkość, niskie koszty, poufność, czy zapewnienie uczestnikom wpływu na przebieg i wynik postępowania. Mediacja pozwala na korzystniejsze - w porównaniu do postępowania sądowego - ułożenie stosunków między stronami sporu w przyszłości. Ponadto, przyczynia się do realizacji pewnych ogólniejszych celów społecznych. Przez edukację jej uczestników w zakresie polubownych metod rozwiązywania sporów, ich ukierunkowanie na lepsze zrozumienie interesów innych oraz na kreatywne myślenie, mediacja sprzyja tworzeniu otwartego społeczeństwa obywatelskiego.

Wprowadzenie mediacji jako elementu systemu prawnego i kultury prawnej jest procesem wielostopniowym. Wymaga zmiany mentalności i spojrzenia na konflikt. Ważne jest dlatego propagowanie wiedzy i idei mediacji wśród studentów uczelni wyższych. Szczególnie istotne znaczenie ma rozpowszechnianie wiedzy o polubownych metodach rozwiązywania sporów wśród przyszłych prawników, którzy z racji wykonywanego zawodu będą kształtowali praktykę rozwiązywania sporów w przyszłości.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

 

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie jest samorządem zawodowym radców prawnych w okręgu warszawskim, którego celem jest reprezentowanie interesów zawodowych radców prawnych,
a także zapewnienie najwyższego poziomu świadczonych przez radców prawnych usług prawniczych poprzez:


• szkolenie aplikantów radcowskich – studia prawnicze to nie wszystko, dopiero ukończenie trzyletniej aplikacji radcowskiej przez absolwentów prawa oraz pozytywny wynik egzaminu zawodowego pozwala uzyskać uprawnienia radcy prawnego
• prowadzenie szkoleń doskonalenia zawodowego – każdy radca prawny obowiązany jest do stałego pogłębiania wiedzy prawniczej, między innymi poprzez systematyczne uczestnictwo w obowiązkowych szkoleniach prowadzonych w ramach OIRP w Warszawie
• napiętnowanie przypadków niewłaściwego wykonywania zawodu lub nieetycznego zachowania – prawnicy wpisani na listę radców prawnych obowiązani są do przestrzegania zasad wskazanych w Kodeksie Etyki Radcy Prawnego, za ich naruszenie grozi nawet utrata uprawnień do wykonywania zawodu.

Ponadto Okręgowa Izba Radców Prawnych:
• podejmuje działania integracyjne (imprezy o charakterze sportowo-rekreacyjnym i kulturalnym) na rzecz swoich członków: radców prawnych i aplikantów radcowskich;
• prowadzi działalność wydawniczą.


Jedną z głównych ról Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie jest popularyzacja wiedzy na temat zawodu radcy prawnego, jak również na temat samego prawa. W roku 2009 podjęto inicjatywę stworzenia serii wydawniczej Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. W przeciągu dwóch lat wydano kilkanaście publikacji dostępnych w formie papierowej i elektronicznej.

Portal studentprawa.pl

Serwis studentprawa.pl jest innowacyjną platformą skierowaną do studentów kierunków prawniczych. W założeniach serwis ma umożliwiać integrację środowiska studentów prawa oraz działających w nim i na jego rzecz organizacji. Poza tematyką dotyczącą edukacji i kariery zawodowej przyszłych absolwentów prawa w serwisie znajdują się również min. informacje dotyczące rozrywki, kutury, sportu, czy turystyki. Serwis ma także służyć wspieraniu i promowaniu ciekawych inicjatyw podejmowanych przez studentów prawa i różnego rodzaju organizacje.

Serwis studentprawa.pl jest prowadzony przez firmę BCSystems Sp. z o.o. świadczącej kompleksową obsługę dla kancelarii i działów prawnych firm z zakresu HR, Marketingu i Business Developmentu. Firma prowadzi szereg projektów dedykowanych studentom prawa.

 

BCSystems Sp. z o.o to polska, certyfikowana firma doradcza, która powstała w 2006 roku. Specjalizują się w usługach skierowanych do branży prawnej, zarówno do kancelarii jak i działów prawnych firm. Świadczą kompleksowe usługi HR (rekrutacje od paralegali po partnerów, systemy ocen okresowych, systemy wynagrodzeń, etc.), szkolą prawników oraz realizują projekty z obszaru doradztwa biznesowego, w zakresie którego łączymy politykę personalną ze strategią biznesową kancelarii lub działu prawnego. Posiadają ponadto doświadczenie w rekrutacji całych zespołów prawniczych.

bottom of page